X Droniada 2023 – konkurs technologiczny, konferencja i wystawa

16 lutego 2023

 

X Droniada 2023 to konkurs technologiczny, konferencja i wystawa. Podejmij wyzwanie, wystartuj w Droniada Challenge by Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa albo weź udział w konferencji Droniada Tech by Politechnika Śląska o sztucznej inteligencji w dronach i robotyce oraz wystawie Droniada Expo & Kids od 1 do 4 czerwca w Parku Śląskim w Chorzowie i na lotnisku Katowice – Muchowiec.

Do udziału w Droniada Challenge by Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa mogą się zgłaszać zespoły akademickie, open i uczestnicy indywidualni, którzy potrafią połączyć wiedzę z robotyki, teleinformatyki, geoinformacji, elektroniki i lotnictwa. Dzięki temu sprawdzimy kompetencje kadr przemysłu przyszłości w warunkach sportowej rywalizacji. Tak oto poznamy różne sposoby rozwiązania postawionych problemów i ocenimy możliwości systemów bezzałogowych w dostarczaniu realnej wartości odbiorcy końcowemu (vide Regulamin Droniada Challenge).

 

Ku pamięci, konkurs organizujemy w formule multidyscyplinarnych zawodów sportowych. W rezultacie uczestnicy mają do wyboru cztery konkurencje w trybie automatycznym (cyfrowym) i jedną konkurencję specjalną w trybie manualnym (analogowym). Ponadto ci, co startują w konkurencjach cyfrowych muszą zaprezentować się obowiązkowo w konkurencji Demo systemu Bezzałogowego Statku Powietrznego, natomiast zawodnicy konkurencji analogowej przejść szybki sprawdzian podstawowych umiejętności pilota.

 

Uczestnicy walczą o nagrody honorowe, rzeczowe, płatne staże, ale też o nagrody pieniężne, które przyporządkujemy do poszczególnych konkurencji. Dzięki partnerstwu z Siecią Badawczą Łukasiewiczem – Instytutem Lotnictwa możemy już ogłosić, że zwycięzca nocnej konkurencji „Sztafeta II” otrzyma 5 tys. złotych, zaś najbardziej wybijający się zawodnicy mogą liczyć na płatne staże w ILOT.    

 

Pełną Pulę nagród pieniężnych podamy w kwietniu 2023 r. Warto jednak zauważyć, w 2022 r. wyniosła ona 50 tys. złotych, czyli ok. 11 tys. euro. Warunkiem otrzymania nagród finansowych jest uzyskanie co najmniej 60% pkt, tj. 6/10 pkt w konkurencji „Demo systemu BSP”, 30/50 pkt w „Drzewie życia”, 48/80 pkt w „Rurociągu”, 23/37 pkt w „Intruzie”, 30/50 pkt w „Fly to Rescue Challenge” oraz 60/100 pkt w „Sztafecie”. Dodatkowo start w konkurencji analogowej jest honorowany nagrodą specjalną.

 

Drzewo życia”, „Rurociąg”, „Intruz” oraz „Fly to Rescue Challenge” przeprowadzimy w Parku Śląskim na Polach Marsowych (pogranicze Katowic i Chorzowa). Natomiast „Sztafeta” odbędzie się na lotnisku Aeroklubu Śląskiego Katowice-Muchowiec.

AI w dronach i robotyce

Częścią X Droniady jest konferencja Droniada Tech by Politechnika Śląska pod hasłem „AI w dronach i robotyce”. Właśnie opublikowaliśmy pierwszą wersję programu. Konferencję rozpocznie dr Kaja Kowalczewska, adiunkt w Inkubatorze Doskonałości Naukowej „Centrum Digital Justice” na Uniwersytecie Wrocławskim, badająca wpływ nowych technologii na prawo. „AI: kiedy powiedzieć stop? Perspektywa rozwoju AI w kontekście zastosowań militarnych i cywilnych” – zachęcamy zawczasu do wysłuchania jej prezentacji. https://droniada.eu/droniada-tech-program/.

Jeśli chcesz wziąć udział w Droniada Tech jako prelegent albo partner, skontaktuj się z nami. Również zapraszamy do kontaktu w sprawie wystawy Droniada Expo & Kids.

 

Sławomir Kosieliński,

Prezes Zarządu Fundacji Instytut Mikromakro ,

główny organizator konkursu Droniada GZM 2022,

współorganizator akcji społecznej #DronyNaWschód / #DronesForUkraine

tel. 514828727

 

Do tej pory poprzez stronę dronynawschod.mikromakro.pl (alias DronesForUkraine.mikromakro.pl) zbieraliśmy nowe i używane drony, zniszczone maszyny i części do nich. Pozyskiwaliśmy również darowizny pieniężne. Wszystkim naszym darczyńcom kłaniamy się nisko w pas. Wysłaliśmy łącznie ponad 400 maszyn i zebraliśmy ok. 90 tys. złotych. Dziękujemy! Ale skala potrzeb jest tak ogromna, że uruchomiliśmy dodatkowo Zrzutka.pl do wspólnego działania. Crowdfunding szczególnie polecamy osobom prywatnym, natomiast firmy prosimy o darowizny pieniężne bezpośrednio na rachunek bankowy Fundacji Instytut Mikromakro. Razem możemy więcej. 

Urząd Miasta i Gminy Izbica

Adres Gminna 4
22-375 Izbica
Telefon (84) 618 30 34
Fax (84) 618 30 49
EPUAP Skrytka: /3ov97yks4s/skrytka
Wpłaty Konto podstawowe:
Bank Spółdzielczy w Izbicy
64 9610 0002 0000 0824 2007 0002

Odpady komunalne:
Bank Spółdzielczy w Izbicy
60 9610 0002 2001 0000 0824 0016

Godziny pracy

Poniedziałek:
8:00 - 16:00
Wtorek:
7:00 - 15:00
Środa:
7:00 - 15:00
Czwartek:
7:00 - 15:00
Piątek:
7:00 - 15:00

Przydatne linki