Wybieramy Dobroczyńcę Roku 2020 – zasady i głosowanie – Super Tydzień Chełmski

8 lutego 2021

Rok 2020 był niezwykle trudny dla nas wszystkich. Przyszło nam mierzyć się z nieznanym dotychczas, często śmiertelnym wrogiem. Ale nie zmagaliśmy się z nim sami. Realne niebezpieczeństwo wyzwoliło w ludziach olbrzymie pokłady dobroci, współczucia, potrzebę bezinteresownej pomocy. Właśnie za tę dobroć chcemy uhonorować osoby, które ryzykując swoje zdrowie, poświęcając swój czas, a często nawet pieniądze, wspierały potrzebujących, chorych, samotnych. Chcemy wspólnie z Wami podziękować im za poświęcenie i wielkie serca, prezentując i wybierając Dobroczyńców Roku 2020 – roku pandemii.

Jak głosować?

Na kandydatów do tytułu Dobroczyńca Roku 2020, których przybywa z tygodnia na tydzień, można głosować na kuponach z naszej gazety. Osoba głosująca może wysłać do redakcji lub wrzucić na naszej skrzynki ogłoszeniowej dowolną liczbę kuponów na swojego faworyta. W każdym numerze będziemy zamieszczać aktualną punktację.

Jeden kupon z gazety to aż 5 punktów dla wybranego kandydata. 

Jeśli ktoś z Państwa będzie miał problem z dostępem do gazety, może zamówić prenumeratę na poczcie lub u listonosza, albo zadzwonić do redakcji pod nr. 565 27 05 i zamówić określoną liczbę egzemplarzy.

Każdy z kandydatów ma już przypisany numer, którym można się posłużyć, głosując za pośrednictwem SMS-ów. 

Jeden SMS to 1 punkt dla wybranego kandydata

* Oddając głos w kategorii indywidualnej, należy wysłać SMS zawierający numer przypisany do kandydata o przykładowej treści: DRI.1, DRI.2, DRI.3, itd. pod nr tel. 73601

Oddając głos w kategorii zespołowej, należy wysłać SMS zawierający numer przypisany do kandydata zbiorowego o przykładowej treści: DRZ.1, DRZ.2, DRZ.3, itd. pod nr tel. 73601

Cena SMS-a to 3 zł plus VAT. Głosowanie SMS-ami potrwa do 20 marca do godz. 20.

Głównym partnerem konkursu jest Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie.

Kiedy na początku roku wybuchła panika z powodu rozszerzającej się pandemii koronawirusa i w aptekach zabrakło maseczek ochronnych, cena lateksowych rękawiczek poszybowała w górę, płyny do dezynfekcji stały się towarem deficytowym, a półki sklepowe pustoszały niczym w stanie wojennym; kiedy widok ratownika medycznego w szczelnym kombinezonie wzbudzał przedziwny lęk; kiedy rząd zamknął nas w domach; kiedy docierały do nas straszne informacje o kolejnych chorych i zgonach – dostrzegliśmy drugiego człowieka.

Uświadomiliśmy sobie, co jest najważniejsze…

Jedni zaczęli szyć maseczki i rozdawać tym, którzy szyć nie potrafią, a maseczek potrzebują. Inni dokarmiali medyków spędzających całe dnie w szpitalach czy w karetkach, robili zakupy osobom na kwarantannie, chorym, samotnym, niedołężnym, opiekowali się ich zwierzakami, przynosili leki z apteki. Zauważyliśmy niezaradnych albo potrzebujących pomocy finansowej z powodu choroby, niekoniecznie mającej związek z Covid-19, czy wypadku.

Każdy chciał zrobić jakiś dobry uczynek. Dla niektórych osób czynienie dobra stało się normą, codziennością, potrzebą.

Takich ludzi chcemy pokazać w naszej gazecie, docenić ich poświęcenie dla innych i w symboliczny sposób uhonorować. Liczymy, że podpowiecie nam ich nazwiska i opiszecie ich zasługi. Zgłoszenie należy wysłać na adres: [email protected] (w nagłówku tytuł: zgłoszenie Dobroczyńca). Dobroczyńcę może wytypować każdy Czytelnik, stowarzyszenie, klub, firma itp. Kandydat może zgłosić się także sam, jeśli uzna, że swoimi działaniami zasłużył na wyróżnienie.

Do konkursu Dobroczyńca Roku 2020 można zgłaszać kandydatów w kategorii indywidualnej i zespołowej z miast i powiatów chełmskiego, włodawskiego i krasnostawskiego. W każdym powiecie odrębnie nominujemy Dobroczyńców Roku 2020, a następnie wspólnie z Czytelnikami i Kapitułą wyłonimy laureatów.

Chełm i powiat chełmski

Kategoria indywidualna

DRI.1 Krystyna Łukasik, stowarzyszenia Paczka dla Bohatera

DRI.2 Katarzyna Rot, lider powiatu chełmskiego Stowarzyszenia Polska 2050

DRI.3 Daniel Dworczyński, przedsiębiorca, stowarzyszenie Lejdis&Dżentelmen

DRI.4 Marcin Bieńkowski, wykładowca, szkoleniowiec, informatyk

DRI.5 Magdalena Środa, Widzialna Ręka

DRI.6 Joanna Jabłońska, wójt gminy Leśniowice

DRI.7 Jakub Wlaź, lekarz z Wojsławic

DRI.8 Mateusz Kliszcz, leśnik z Wojsławic

DRI.17 Agnieszka Filipczuk, prezes Stowarzyszenia 25+ Nasza Przyszłość

Kategoria zespołowa

DRZ.1 Spółdzielnia Socjalna Wojsławianka

DRZ.2 Świetlica Terapeutyczna w Sawinie

DRZ.3 Hufiec ZHP Chełm 8. Drużyna Harcerska Niewidzialne Dłonie

DRZ.4 Restauracja U Mamy

DRZ.5 Stowarzyszenie Integracji Rodzin Przystań w Chełmie i ich akcja „Szyjemy maseczki dla Chełma” DRZ.6 OSP Kanie

DRZ.7 Stowarzyszenie Motocyklan Siedliszcze

DRZ.8 Fundacja Jest Otwarte

DRZ.9 Stowarzyszenie Kobiet Gminy Kamień

DRZ.25 Stowarzyszenie Motocyklistów Chełmskich Niedźwiedzie Wschodu

Włodawa i powiat włodawski

Kategoria indywidualna

DRI.9 Bartosz Mosoń – ratownik medyczny

DRI.10 Robert Kunz – właściciel sklepu Kairo

DRI.11 Piotr Kołodyński – właściciel firmy Baza

DRI.18 Monika Skowronek – sołtyska Andrzejowa

DRI.19 Tomasz Orzeszko – honorowy dawca krwi

Kategoria zespołowa

DRZ.10 Klub Seniora Czas PCK i wolontariusze

DRZ.11 Oddział Rejonowy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów we Włodawie

DRZ.12 Włodawskie Pogotowie Harcerzy i Harcerek

DRZ.13 Rejonowe Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Chełmie

DRZ.14 Szlachetna Paczka Rejon Włodawa

DRZ.15 Włodawska grupa żołnierzy WOT z 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej

DRZ.16 Pracownicy GOPS w Hańsku

DRZ.17 Służba Więzienna we Włodawie

DRZ.18 Straż Miejska we Włodawie

Krasnystaw i powiat krasnostawski

Kategoria indywidualna

DRI.12 Joanna Falkowska-Frącek, twórczyni ludowa

DRI.13 Agnieszka Sulikowska, liderka Szlachetnej Paczki rejonu Krasnystaw

DRI.14 Dariusz Janiszek, przedsiębiorca z Fajsławic

DRI.15 Agnieszka Wolanin, wolontariusz Grupy Viva! i szefowa sztabu WOŚP Krasnystaw

DRI.16 Henryk Pukas, koordynator akcji zbierania nakrętek dla hospicjum

Kategoria zespołowa

DRZ.19 KGW Tarzymiechy Trzecie

DRZ.20 Zespół Kulinarny w Gorzkowie

DRZ.21 Stowarzyszenie Narodowy Krasnystaw

DRZ.22 Areszt Śledczy w Krasnymstawie

DRZ.23 JS 2011 Krasnystaw im. Cichociemnych

DRZ.24 Gloria Vitae

DRZ.26 Spółdzielnia Socjalna Polka w Izbicy

Prezentacje dotychczasowych kandydatów znajdziecie TUTAJ
Wpis dostępny pod linkiem :  https://www.supertydzien.pl/wiadomosci/10406,wybieramy-dobroczynce-roku-2020

Urząd Miasta i Gminy Izbica

Adres Gminna 4
22-375 Izbica
Telefon (84) 618 30 34
Fax (84) 618 30 49
EPUAP Skrytka: /3ov97yks4s/skrytka
Wpłaty Konto podstawowe:
Bank Spółdzielczy w Izbicy
64 9610 0002 0000 0824 2007 0002

Odpady komunalne:
Bank Spółdzielczy w Izbicy
60 9610 0002 2001 0000 0824 0016

Godziny pracy

Poniedziałek:
8:00 - 16:00
Wtorek:
7:00 - 15:00
Środa:
7:00 - 15:00
Czwartek:
7:00 - 15:00
Piątek:
7:00 - 15:00

Przydatne linki