Konkurs Klubu Gaja 19. Święto Drzewa – Dla przyrody!

23 września 2021

Klub Gaja zaprasza do udziału w 19. edycji programu Święto Drzewa pod hasłem – Dla przyrody! Celem programu organizowanego przez Klub Gaja od 2003 roku jest edukacja dla rozwoju zrównoważonego i podnoszenie świadomości ekologicznej społeczeństwa w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatu, poparta konkretnymi działaniami – sadzeniem i ochroną drzew. Wspólnie z uczestnikami programu posadziliśmy już ponad 940 tysięcy drzew i krzewów oraz zbudowaliśmy ponad 1700 schronień i budek lęgowych dla zwierząt. Zaangażuj się i dołącz do Święta Drzewa. Zorganizuj go u siebie! W programie mogą wziąć udział osoby indywidualne, placówki oświatowe, samorządy, instytucje, organizacje społeczne, wspólnoty mieszkańców oraz firmy.

W tym roku ogólnopolska inauguracja Święta Drzewa odbędzie się 11 października w Warszawie we współpracy z m.st. Warszawa i Lasami Państwowymi, które od 19. lat wspierają lokalne społeczności w organizowaniu Święta Drzewa. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy. Klub Gaja razem z laureatami konkursów Święta Drzewa, partnerami i gośćmi zasadzi symbolicznie kilka drzew przy Służewskim Domu Kultury. Podczas wydarzenia odbędzie się także gala wręczenia nagród dla najciekawszych inicjatyw realizowanych w ramach programu Święto Drzewa. Równocześnie w całym kraju odbędą się lokalne obchody Święta Drzewa organizowane przez uczestników programu. Zapraszamy do wspólnego działania!

Zachęcamy wszystkich do włączenia się w tegoroczne obchody Święta Drzewa poprzez:

  • Organizację lokalnych akcji sadzenia drzew, krzewów i bylin rodzimych gatunków, przyjaznych dla zwierząt (miododajnych, owocowych). Posadzone drzewa dopisz do licznika drzew na stronie http://licznik.swietodrzewa.pl/
  • Różnorodne działania dla przyrody i zwierząt np. budowa i montaż schronień i budek lęgowych dla owadów zapylających, ptaków i małych ssaków.
  • Organizację różnorodnych zajęć edukacyjnych, gier terenowych, zabaw, konkursów, pikników rodzinnych i happeningów poświęconych ochronie przyrody.

Zgłoś swój udział w 19. Święcie Drzewa!

Wszyscy, którzy zgłoszą swój udział w tegorocznym Święcie Drzewa otrzymają drogą elektroniczną materiały edukacyjne.

Weź udział w konkursach i akcjach!

Czarodziejskie Drzewo – nagradzamy za największą ilość posadzonych drzew, współpracę oraz kreatywność działań. Na sprawozdania z działań czekamy do 30 listopada 2021. Formularz zgłoszeniowy do konkursu >>>

Drzewo Roku – poszukujemy drzewa z najciekawszą historią. Na zgłoszenia czekamy do
30 listopada 2021.
Zgłoś drzewo do konkursu >>>

Akcja „Zbieraj makulaturę, ratuj konie” –  Zgłoś swój udział >>>

Więcej informacji na www.swietodrzewa.pl

Zapraszamy!

Urząd Miasta i Gminy Izbica

Adres Gminna 4
22-375 Izbica
Telefon (84) 618 30 34
Fax (84) 618 30 49
EPUAP Skrytka: /3ov97yks4s/skrytka
Wpłaty Konto podstawowe:
Bank Spółdzielczy w Izbicy
64 9610 0002 0000 0824 2007 0002

Odpady komunalne:
Bank Spółdzielczy w Izbicy
60 9610 0002 2001 0000 0824 0016

Godziny pracy

Poniedziałek:
8:00 - 16:00
Wtorek:
7:00 - 15:00
Środa:
7:00 - 15:00
Czwartek:
7:00 - 15:00
Piątek:
7:00 - 15:00

Przydatne linki