Jubileusz klubu sportowego na zmodernizowanym stadionie

19 lipca 2021

Gminny Klub Sportowy „Ruch” Izbica świętuje 95-lecie. Uroczyste obchody jubileuszu odbędą się w sobotę 17 lipca o 10.00 na zmodernizowanym stadionie i połączone z otwarciem obiektu, nadaniem mu imienia Adama Suszka oraz wręczeniem tytułów „Zasłużonych dla gminy Izbica” W ramach modernizacji boisko w Izbicy zyskało nową trawiastą nawierzchnię i odwodnienie, a oprócz tego powstało nowe boisko wielofunkcyjne do gry w siatkówkę i tenisa ziemnego. Prace kosztowały prawie 490 tysięcy złotych, z czego połowę stanowią środki, które gmina pozyskała z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. – Inwestycja została zrealizowana jeszcze w ubiegłym roku i jesienią „Ruch” rozgrywał tutaj mecze w lidze okręgowej, ale uroczyste otwarcie obiektu, ze względu na pandemię, może się odbyć dopiero teraz w roku jubileuszu 95-lecia –
mówi wójt gminy Izbica Jerzy Lewczuk. — Miejscowy stadion otrzyma imię Adama Suszka. Zmarły w 1984 roku piłkarz, był w składzie zespołu, który wywalczył pierwszy, historyczny awans „Ruchu” Izbica
na szczebel centralny piłkarskich rozgrywek, czyli do III ligi. Potem występował m.in. w „Hetmanie” Zamość, „Starze” Starachowice i „Motorze” Lublin, będąc współautorem historycznego awansu tego klubu do I ligi. {photo2}jubileusz-ruchu-plakat.jpg,200{/photo2} Adam Suszek
zostanie również uhonorowany tytułem „Zasłużony dla gminy Izbica”. Podczas sobotniej uroczystości takie wyróżnienie odbiorą także dwie inne postaci, związane z „Ruchem” – Tadeusz Rysak i Mariusz Olech. Pierwszy jako zawodnik i trener wprowadził klub do III ligi, natomiast
drugi był m.in. trenerem juniorów i seniorów „Ruchu”, a w miejscowej
szkole wychowują się kolejne pokolenia piłkarzy oraz reprezentantów gminy w innych dyscyplinach sportowych. O przyznaniu tytułów Rada Gminy Izbica zadecydowała w czerwcu tego roku. Zaproszenie na jubileusz otrzymali również poseł Sławomir Zawiślak i Marcin Romanowski z
ministerstwa sportu, którzy wcześniej zostali w ten sposób wyróżnieni przez radę gminy, ale tytułów jeszcze nie odebrali. — Oprócz „zasłużonych” odznaczenia związkowe i klubowe odbierze około
70 byłych zawodników, trenerów i działaczy „Ruchu” Izbica. W południe w ramach obchodów 95-lecia klubu rozpocznie się 16. turniej o puchar prezesa klubu. Zagrają w nim GKS „Ruch” Izbica i BLKS „Granit” Bychawa oraz KS „Powiślak” Końskowola i MKS „Stal” Poniatowa.
Przegrani z obydwu meczów zagrają o trzecie miejsce, a zwycięzcy zmierzą się w finale. Podczas turnieju odbędzie się również towarzyskie spotkanie oldbojów „Ruchu” Izbica i KS Lublin. W tym drugim
zespole występują m.in. byłe gwiazdy lubelskiej piłki, w tym reprezentanci Polski – Tomasz Brzyski czy Grzegorz Bronowicki oraz Marcin Zakrzewski, który jest wychowankiem klubu z Izbicy.

Urząd Miasta i Gminy Izbica

Adres Gminna 4
22-375 Izbica
Telefon (84) 618 30 34
Fax (84) 618 30 49
EPUAP Skrytka: /3ov97yks4s/skrytka
Wpłaty Konto podstawowe:
Bank Spółdzielczy w Izbicy
64 9610 0002 0000 0824 2007 0002

Odpady komunalne:
Bank Spółdzielczy w Izbicy
60 9610 0002 2001 0000 0824 0016

Godziny pracy

Poniedziałek:
8:00 - 16:00
Wtorek:
7:00 - 15:00
Środa:
7:00 - 15:00
Czwartek:
7:00 - 15:00
Piątek:
7:00 - 15:00

Przydatne linki