Zaproszenie Polski Kongres ITS

16 lutego 2023

Zapisz datę 9-10 października 2023 r.

Informujemy, że Zarząd ITS POLSKA postanowił przenieść PKITS z terminu majowego na 9-10 października 2023 r. Kongres odbędzie się w hotelu Mercure Warszawa Centrum w Warszawie.

Szanowni Państwo,

przed nami jubileuszowa, XV edycja POLSKIEGO KONGRESU INTELIGENTNYCH SYSTEMÓW TRANSPORTOWYCH. Przygotowując tegoroczny program konferencji czuliśmy się jako Stowarzyszenie ITS POLSKA w szczególny sposób zobowiązani do zapewnienia interesującego programu i należytej oprawy całego wydarzenia. Stanowi ono bez wątpienia największe wydarzenie konferencyjne związane z branżą ITS w Polsce. POLSKI KONGRES ITS żyje bowiem aktywnością rynku swojej branży a ta jest pochodną ogólnej sytuacji gospodarczej w kraju.

POLSKI KONGRES ITS był zawsze odpowiedzią na wyzwania rynku technologii teleinformatycznych w transporcie, zmieniające się wobec niego oczekiwania zarówno techniczne jak i społeczne oraz wyzwania w zakresie jego otoczenia prawnego. Nadchodzące lata, tych zmian i prób, z pewnością nam nie oszczędzą. Sama złożoność sytuacji geopolitycznej i ekonomicznej w kraju i na świecie niesie ze sobą wystarczająco wiele wyzwań. Widmo zawirowań i możliwych sytuacji kryzysowych niesie także i szanse, które warto już teraz dostrzegać. Niezależnie od skali tych zmian warto pamiętać o przesłaniu przypisywanemu brytyjskiemu premierowi, Winstonowi Churchillowi – „nigdy nie marnujcie dobrego kryzysu”.

Przesłanie >>

Zgłoś swoje wystąpienie

W imieniu Rady Programowej pod przewodnictwem dr hab. inż. Tomasza Kamiński, prof. IBDiM
Przewodniczącego Rady Programowej Stowarzyszenia ITS POLSKA zachęcamy do przesyłania tematów wystąpień przez przedstawicieli uczelni, firm i instytucji chcących zaprezentować swoje badania lub rozwiązania w programie kolejnej edycji kongresu.

Nawiązując do tradycji ubiegłych lat, w październiku 2023 roku spotkają się Warszawie czołowi przedstawiciele branży Inteligentnych Systemów Transportowych. Eksperci i praktycy branży ITS oraz przedstawiciele świata akademickiego poruszą całą gamę zagadnień związanych z najnowocześniejszymi technologiami w transporcie, widzianymi zarówno od strony infrastruktury transportowej, jak i pojazdu. Nie zabraknie wśród poruszanych tematów wątków, które co roku cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno sektora publicznego, jak i firm. Należą do nich zagadnienia związane z transportem publicznym, zarządzaniem ruchem i parkingami, systemami informacji dla podróżnych automatyzacją w transporcie. Poruszymy także rozwijające się obszary tematyczne, takie jak zastosowanie sztucznej inteligencji, analizy dużych zbiorów danych, data mining, czy zarządzanie strefami w miastach. Nie zabraknie także zagadnień związanych z prawem i finansowaniem Inteligentnych Systemów Transportowych w Polsce (szczególnie w obliczu otwierającej się nowej perspektywy budżetowej UE i możliwości z tym związanych) oraz innowacji w transporcie kolejowym i lotniczym, realizowanym m.in. przy użyciu dronów. Podobnie do formatu poprzedniej edycji POLSKIEGO KONGRESU ITS także i w nadchodzącym Kongresie przewidujemy otwarte panele dyskusyjne stwarzające możliwości aktywnego uczestnictwa w wydarzeniu.

Sformułowanie w/w zakresu nie wyklucza wystąpień dot. tematów nie objętych tą listą. Ostateczny program Kongresu zostanie dostosowany do tematyki zgłoszonych wystąpień. 

Dla Autorów >>

Zostań sponsorem lub partnerem PKITS 2023

Jest nam miło poinformować, że pierwszym Sponsorem Srebrnym została firma Advantech Poland a Partnerami: IKKU oraz SmartCity Lab w Chełmie. Zapraszamy Partnerów biznesowych do włączenia się w organizację POLSKIEGO KONKRESU ITS w charakterze Sponsora lub firmy zainteresowanej dodatkowym wyeksponowaniem wśród uczestników spotkania (wystąpienie, stolik, inserowanie, inne).

Pragniemy podkreślić, że Polski Kongres ITS tak jak i samo Stowarzyszenie ITS POLSKA są platformą budowania realnej współpracy środowisk naukowych i eksperckich z przedstawicielami władz publicznych decydujących o praktycznym wdrażaniu rozwiązań ITS. Stąd też udział w wydarzeniu dla przedstawicieli władz samorządowych jest bezpłatny. Jest możliwe jedynie dzięki wsparciu ze strony sponsorów i partnerów.

Dostępne pakiety:

 • Sponsor Platynowy (pakiet tylko dla 1 firmy) – 29.000 zł
 • Sponsor Diamentowy (pakiety dla 2 firm) – 23.000 zł
 • Sponsor Złoty (pakiety dla 4 firm) – 17.000 zł
 • Sponsor Srebrny (nieograniczona liczba pakietów) – 11.000 zł
 • Sponsor Sesji (1 pakiet na 1 blok tematyczny) – 28.000 zł

Firmy, które w tym roku nie przewidziały w budżecie udziału w kongresie w charakterze sponsora zachęcamy do skorzystania z innych form wyeksponowania swojej firmy poprzez:

 • Wystąpienie zgłoszone przez firmę do programu – 9.000 zł
 • Powierzchnia pod stolik/stand – 4.000 zł
 • Dystrybucja materiałów promocyjnych firmy – 2.000 zł

Firma dostarcza min. 150 egzemplarzy insertów wraz z własnym stojakiem na materiały reklamowe

Wcześniejsze dołączenie do grona sponsorów pozwala maksymalnie wykorzystać możliwości promocji firmy i usług podczas tego wyjątkowego wydarzenia branżowego.

Oferta sponsoringu i promocji >>

Zarejestruj swój udział

Informujemy, że mimo wzrostu kosztów nasze ceny pozostają bez mian a udział dla przedstawicieli administracji publicznej (Ministerstwo, GDDKIA, Inspektoraty Transportu Drogowego, Zarządy Dróg Miejskich, Powiatowych, Wojewódzkich, Urzędy Miast, Województw, Powiatów, Miejskie Zakłady etc.) jest bezpłatny. Przypominamy, że w cenę wliczone jest uczestnictwo w dwudniowym kongresie oraz świadczenia cateringowe.

Koszty udziału w kongresie:

 • Uczestnictwo dla 2 reprezentantów sektora publicznego – bezpłatnie
 • Uczestnictwo osoby niezrzeszonej – 2.400 PLN netto
 • Uczestnictwo członków ITS POLSKA – 1.200 PLN netto
 • Uczestnictwo przedstawicieli instytutów badawczych – 600 PLN netto
 • Uczestnictwo przedstawicieli uczelni i studentów – bezpłatnie (po wcześniej ustalonych warunkach)

Rejestracja >>

Zgłoś się do konkursu LIDER ITS 2023

Stowarzyszenie Inteligentne Systemy Transportowe ITS POLSKA  zaprasza do udziału w XI edycji konkursu LIDER ITS 2023 agendy rządowe i samorządy, uczelnie, dyplomantów, jednostki naukowo-badawcze i projektowe, stowarzyszenia oraz producentów i  usługodawców rozwiązań ITS. Do konkursu można zgłaszać projekty zrealizowane w 2022 roku. Zgłoszenia należy nadsyłać drogą elektroniczną na adres e-mail: lider-[email protected] w terminie do dnia 30.06.2023 r.

Głównym założeniem konkursu LIDER ITS jest promowanie przedsięwzięć służących rozwojowi przyjaznych technologii Inteligentnych Systemów Transportowych w Polsce, zwłaszcza nowatorskich i efektywnych produktów-urządzeń, wdrożeń i rozwiązań naukowych.

Statuetka LIDER ITS nagrodzi i wyróżni projekty w czterech kategoriach:
•    najlepszy produkt-urządzenie zrealizowany przez firmy branży ITS,
•    najlepsze wdrożenie projektów/działań przez agendy rządowe, samorządy i instytucje,
•    najlepsza praca naukowo-badawczą,
•    najlepsza praca dyplomowa absolwenta szkoły wyższej.

www.liderits.pl >>

 

Organizator:
ITS POLSKA

Stowarzyszenie Inteligentne Systemy Transportowe
e-mail: [email protected]

Urząd Miasta i Gminy Izbica

Adres Gminna 4
22-375 Izbica
Telefon (84) 618 30 34
Fax (84) 618 30 49
EPUAP Skrytka: /3ov97yks4s/skrytka
Wpłaty Konto podstawowe:
Bank Spółdzielczy w Izbicy
64 9610 0002 0000 0824 2007 0002

Odpady komunalne:
Bank Spółdzielczy w Izbicy
60 9610 0002 2001 0000 0824 0016

Godziny pracy

Poniedziałek:
8:00 - 16:00
Wtorek:
7:00 - 15:00
Środa:
7:00 - 15:00
Czwartek:
7:00 - 15:00
Piątek:
7:00 - 15:00

Przydatne linki